Odaát

Két amerikai srác már 12 évad óta járja Amerikát és embereket mentenek, dolgokra vadásznak, tudjátok: csak a családi vállalkozás. Kezdetben démonokat, vámpírokat hánynak kardélre, majd később jön a feketeleves: angyalok, Lucifer és a Sötétség…

supernatural-season-10-tv-series-wallpapers-hd-hdwallwide-com-e1441878906413

A történet a nyolcvanas évek elején kezdődött, amikor is a Winchester fiúk édesanyját megöli egy sárga szemű szörny. A testvérek később emiatt kezdenek el vadászni természetfeletti dolgokra. Ebből a kisebbik testvér, Sam, próbál kitörni, úgy, hogy egyetemre megy, de sajnos a múlt őt is visszarántja a családi vállalkozáshoz. Dean és Sammy járja Amerikát és öli a gonoszt egészen a negyedik évadig, amikor is újítás történik az alapkoncepcióban: megjelenik a keresztény mitológia a sorozatban, azonban nem teljesen úgy, ahogy az ember várná! Az angyalok néha jók, de néha gonoszak, és megesik, hogy a Pokol Királya helyesen cselekszik. Az, hogy behozták az új szálat remek ötlet volt, ugyanis már unalmas volt a helyi szörnyvadászat, ezzel magasabb szintre tudták emelni a történetet. Sajnos két évad után ez is picit unalmassá válik, de valahogy a sorozat alkotóinak mindig sikerül valami izgalmat csempészni a részekbe. A széria igazi erőssége azonban nem a vadászat izgalma, hanem a testvéri összetartozás és szeretet bemutatása. A két fiú bármit megtesz egymásért, az életüket áldoznák azért, hogy a másik megmeneküljön. Számukra a család a legfontosabb, amelyet nem feltétlenül a vérrokonság köt össze. A család része például Cass is, aki az idők kezdete óta él, ugyanis angyal. Az Odaát varázsa megkopott ugyan, azonban nem véletlen, hogy a sorozat még mindig sikeres és népszerű! Majdnem minden rész tud újat mutatni, és nem csak a régi poénokat elevenítik fel, hanem újakat gyártanak. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a picit ijesztgetős sorozatokat és a jóképű hősöket.